اندروید اسلامی

برنامه های اندروید در قالب و محتوای دینی و اسلامی

در این وبلاگ برنامه هایی که برای اندروید می سازم را تقدیم دوستان میکنم. سعی ام بر این است که بیشتر این برنامه ها محتوای دینی و اسلامی و ترویج شریعت باشد.

در ضمن پروژه های اندروید را نیز می توانید در همین وبلاگ از قسمت منوی وبلاگ سفارش دهید.

قالَ عَلِىٌّ(علیه السلام): خَیْرُ النَّاسِ مَنْ نَفَعَ النَّاسَ.
امام علی علیه السلام می فرمایند: بهترین مردم کسى است که به مردم سود رساند.

امام صادق علیه السّلام فرمودند:
قالَ کُلُّ ذی صَناعَةٍ مُضْطَرٌّ اِلی ... .
هر صاحب حرفه و صنعتی ناچار باید دارای سه خصلت باشد تا بتواند به وسیله آن تحصیل درآمد کند. اوّل آن که در رشته علمی خویش مهارت داشته باشد، دیگر آن که با درستکاری و امانت رفتار کند، سوم آن که با کارفرمایان حسن برخورد داشته باشد و نسبت به آنان ابراز تمایل نماید.
بحار الانوار، ج 17، ص 182

کارتان را برای خدا نکنید؛ برای خدا کار کنید!
تفاوتش فقط همین اندازه است که ممکن است حسین (علیه السلام) در کربلا باشد و من در حال کسب علم برای رضایت خدا ...!
شهید سید مرتضی آوینی

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۲ ثبت شده است

۲۴
ارديبهشت

LiveData یک کلاس در معماری جت‌پک Android Architecture Components است که برای پیاده‌سازی الگوی Observer و تبادل داده بین کامپوننت‌ها در اندروید استفاده می‌شود. LiveData به صورت خودکار تغییرات در داده‌ها را تشخیص می‌دهد و اطمینان می‌دهد که فقط کامپوننت‌هایی که در حال نمایش هستند به روزرسانی می‌شوند. این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا بتوانند به راحتی و بدون نیاز به مدیریت دسته‌های مختلف از رویدادها، داده‌ها را بین کامپوننت‌ها به اشتراک بگذارند.

مثالی از استفاده از LiveData در اندروید می‌تواند پیاده‌سازی یک ViewModel برای نمایش لیستی از آیتم‌ها در یک RecyclerView باشد. در این حالت، LiveData به عنوان وسیله‌ای برای تبادل داده بین ViewModel و فرگمنت یا اکتیویتی استفاده می‌شود. زمانی که داده‌ها در ViewModel به‌روزرسانی شوند، LiveData به صورت خودکار تغییرات را تشخیص داده و لیست آیتم‌ها را به‌روزرسانی می‌کند، سپس RecyclerView به‌روزرسانی می‌شود و تغییرات در رابط کاربری نمایش داده می‌شود. این نحوه عملکرد LiveData باعث می‌شود که تغییرات داده‌ها به طور خودکار و بدون نیاز به دستی به‌روزرسانی واسط کاربری اعمال شود و باعث افزایش کارایی و بهبود تجربه کاربری بشود.